break

Friday

break

Saturday

break

Sunday

Main Stage
break

Motorhead

The Stranglers

Ginger

 

 


break

Brian Wilson

The Charlatans

Athlete

Toploader

Linda Lewis

Trans-Global Underground

Florence Rawlings

The Rock Choir

break

The Happy Mondays

Wailers

Skaville UK

The Beat

The Hamsters

The Rock Choir

 

Stage 2
break

Nouvelle Vague

Imelda May

Neck

Gold Rush

Claire Nicolson

Free Peace

Redwood

Keith Donnelly

 

break

Joe Bonamassa

The Lightning Seeds

Eddi Reader

Jersey Budd

Los Albertos

Subgiant

Wobbly Squadron

The Infidels

The Le Brocks

Two Fingers Of Firewater

The Rock Choir

Gavin Thomas

break

Will Young

Lisa Hannigan

Simon Friend

September

Ironik

Fugative

Ents 24 Winner

The Guildford Philharmonic Orchestra

Elmor

The Rock Choir

Gavin Thomas



Rocksound stage
break

You Me At Six

We Are The Ocean

Attack! Attack!

Your Demise

Hate Gallery

Voodoo Johnson

Draven

The Retox

break

Hundred Reasons

Kylesa

Devil Solid His Soul

Sorry And The Sinatras

Laika Dog

Eureka Machines

Marner Brown

Subsource

Kenelis

Pint Shot Riot

Forever Wednesday

break

The King Blues

The Ghost of a Thousand

Swound

Hexes

Sharks

Brotherhood of the Lake

The Rushing

Prince Charming



The Funky End Dance tent
break

Eat Static

Chris Liberator

Mood Deluxe Live

Liquid Ross

Ipcress

LlamaLeaf

Stunners International

Javier Espanol

Uncle Jimmy

Finch

Ade

Groove Diggerz

Johnny Luv

break

Pendulum (DJ SET with MC Jakes)

Rusko

Nagual Sound Experiment

Agent Smith

Gav Ravenous

a9ent 0ran9e

the101connection

Alan Prosser

Kai_1

Diversion Tactics

Fonz and 2D

Dave the Hair

Spink b2b Jams

Lon - D

break

DJ Yoda

Tom Middleton

Jason Chance & Rob Loco

Cakeboy and Doublethink

DJ Mystery

Filth and Splendour

Bromwich and Wilmsy

Holly B

Ben Pineapple Tribe

Hutchinson Brothers

Matt Tucker

Andi Warren

The eFestivals Cosmic Comedy Tent
break

Robin Ince

Nick Revell

Andrew Bird

Steve Williams

Isy Suttie

Doc Brown

Eddy Brimson

Pam Ford comperes Friday daytime show

David Ward comperes Friday late show

break

Bob Mills

Paul Sinha

Seann Walsh

Michael Smiley

Jason John Whitehead

Bryan Lacey

Rhodri Rhys

Helen Huscroft

Stuart Black

Paddy Lennox comperes Saturday daytime show

Nick Page comperes Saturday late show

break

Alistair Barrie

Pete Johansson

John Moloney

Simon Fox

Quincy

Tom Craine

Gerry Howell

Colin Owens

Chris Martin

John Mann comperes the Sunday show

The Surrey Advertiser Stage
break

What Is Life For?

Goliath

Poison Rose

8th Time Luckie

 

break

Kill Claudio

Where's Billy?

9 Days Of Atlas

Now Is Everyone

Goodnight Gravity

Majestix

Gang Of Villains

Ledbetter

Blimus

break

Play Dead Sister

The Betend

The Toniks

Strobe

Sergeant Lewis

Laura Colegate

 

The LiveClub Stage
break

 

Edit Select

The Fins

Nylon Sky

Velvet Razor

The Zone

break

Underview

Cherry And The Orchestra

The Stanley Blacks

According to Her

A Wolf Like Me

District 6

Blind Vision

Loaded Dice

break

The Bare Bones Boogie Band

Dr Pop

The Drone Rebels

The Wot Nots

The Manalishies

The Theory of 6 Degrees

 

The Acoustic Stage
break

Eaton Hopkins

Hannah Shark

MIDGAR

Phillipa Berry

Tom Hughes

Tristan Seume

break

Andrew Morris

Frazer Kennedy & Friends

Fred Clark

Jack Blackman

Tom Hughes

break

Byron Johnston

Carly Bryant

James Berryman

Joe Johnston

Richie and Paul

 

Close the window
home | buy tickets | Terms & Conditions | forum | contact us
Myspace | Facebook | Twitter
The GuilFest Festival - All Rights Reserved - Ecommerce London by A4internet